Zawodowcy z Koła

Międzynarodowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Sp. z o.o. i Powiat Kolski/Zespół Szkół Technicznych w Kole rozpoczyna realizację projektu pn. „Zawodowcy z Koła” realizowanego w ramach Priorytetu 10: Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej, Działanie 10.1. Rynek pracy, kształcenie i aktywne społeczeństwo wspierające transformację gospodarki, regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Celem głównym projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia 160 uczniów/uczennic
z Technikum w Zespole Szkół Technicznych w Kole z kierunku technik informatyk oraz technik pojazdów samochodowych i Branżowej Szkoły I Stopnia z kierunku mechanik pojazdów samochodowych poprzez organizację szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, organizację szkoleń dla 5 nauczycieli/nauczycielek oraz zakup nowoczesnego wyposażenia do pracowni zawodowej.

Grupę docelową w projekcie stanowi 160 uczniów/uczennic Technikum w Zespole Szkół Technicznych w Kole z kierunku technik informatyk oraz technik pojazdów samochodowych i Branżowej Szkoły I Stopnia z kierunku mechanik pojazdów samochodowych.

W ramach projektu przewiduje się:

1. Przeprowadzenie szkoleń dla uczniów/uczennic z zakresu:
    • „Współczesne techniki diagnozowania, modyfikacji i napraw ekologicznych pakietów elektronicznych występujących w urządzeniach infrastruktury krytycznej przemysłu 4.0 z uwzględnieniem elementów SPACE (IPC) dla 60 uczniów/uczennic,
    • „Ekologiczny montaż i naprawa komponentów BGA występujących w urządzeniach infrastruktury krytycznej przemysłu 4.0 oraz aplikacjach działających w przestrzeni kosmicznej (BGA)” dla 60 uczniów/uczennic,
    • „Ochrona antystatyczna urządzeń infrastruktury krytycznej przemysłu 4.0 (ESD) dla 120 uczniów/uczennic,
    • „Testy penetracyjne" dla 60 uczniów/uczennic,
    • "Bezpieczeństwo informacji" dla 60 uczniów/uczennic,
    • "Obsługa klimatyzacji” dla 100 uczniów/uczennic.
  2. Organizację szkoleń dla nauczycieli/nauczycielek z zakresu
    • „Zapoznanie z programem do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie” dla 4 nauczycieli/nauczycielek,
    • „Obsługi klimatyzacji” dla 5 nauczycieli/nauczycielek.
  3. Zakup nowoczesnego wyposażenia do pracowni zawodowej m.in: serwer gamingowy, stacja do obsługi klimatyzacji, urządzenie do odgrzybiania klimatyzacji, elektroniczny wykrywacz nieszczelności, stanowisko do napraw pakietów elektroniki samochodowej, komputery, monitory, klawiatury, systemy operacyjne, drukarka 3D, spawarka światłowodów, informatyczne stanowisko serwisowe.

Efektem projektu będzie:

• 54 osoby uzyskają kwalifikacje cyfrowe po opuszczeniu programu;
  • 5 przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu;
  • 113 osób uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu;
  • doposażenie pracowni dydaktycznej w zawodzie technik informatyk oraz technik pojazdów samochodowych.

Projekt umożliwia skorzystanie z usług dostępowych np. tłumaczenie na język migowy.

Kierownik projektu: Daria Człapińska, tel.: 509 631 415, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wartość projektu: 2 087 820,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 461 474,00 zł

Okres realizacji projektu: 01.09.2024r. – 30.06.2026r.