Wsparliśmy powodzian

Dary zgromadzone podczas szkolnej zbiórki charytatywnej przekazaliśmy Stowarzyszeniu W KOŁO POMAGAM. Stamtąd trafiły bezpośrednio do mieszkańców Ziemi Kłodzkiej.

Fundacja „ Zwolnieni z teorii” od lat wychodzi  naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktycznego doświadczenia.

Pomoc dla powodzian

Wspólnie ze Stowarzyszeniem W KOŁO POMAGAM zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie dla osób dotkniętych tragiczną powodzią, która nawiedziła wiele miejscowości w Polsce.

"Zawodowcy" na spotkaniu

W spotkaniu poświęconym projektowi "Zawodowcy z Koła", z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Doskonalenia Zawodowego, wzięli udział dyrektorzy szkoły, Katarzyna Poronin i Piotr Mierzejewski.

Kup i sprzedaj

Coroczny kiermasz używanych podręczników odbędzie się w najbliższe wtorek i czwartek.

Rusza kolejna edycja Akademii CISCO

Uczniowie technikum informatycznego zdobędą fachową wiedzę oraz cenione umiejętności z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej dzięki udziałowi w Lokalnej Akademii CISCO.

Rozpoczynamy projekt "Zawodowcy z Koła"

Zespół Szkół Technicznych w Kole w partnerstwie z Powiatem Kolskim oraz Międzynarodowym Centrum Doskonalenia Zawodowego Sp. z o.o. rozpoczyna realizację projektu "Zawodowcy z Koła".

Terminy praktyk zawodowych

Praktyki zawodowe w roku szkolnym 2024/2025 w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

uczniowie na wręczeniu nagród

5 maja 2024r w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyło się podsumowanie  realizowanego  przez Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie  projektu Erasmus+ „Mobilni w Europie”.

uczniowie na lekcji

W kwietniu chętni uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Tutlo -lekcje online z Native Speaker 'em z języka angielskiego. Lekcje są prowadzone przez nauczycieli języka angielskiego : Emilię Lewicką, Michała Bagiński oraz Monikę Michalczyk.

drzwi-otwarte

19 kwietnia o godzinie 10.00, przy Zespole Szkół Technicznych w Kole, rozpocznie się Piknik Sportowo-Militarny

strzelanie na strzelnicy

W ramach Konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w Powiecie 2022” w naszej szkole od grudnia  2023 roku  działa strzelnica wirtualna, która umożliwia uczniom nabycie umiejętności z zakresu obsługi broni oraz umiejętności strzeleckich, a także rozwijanie sportu strzeleckiego wśród dzieci, młodzieży oraz organizacji proobronnych  z naszego powiatu.

Samolot i kula ziemska jako symbol programu Erasmus+

05 marca 2024r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z technikum informatycznego oraz technikum ochrony środowiska uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

W dniu 5 grudnia odbyła się lekcja otwarta, na której prelekcje przeprowadziły panie Beata Jóźwik i Renata Liśkiewicz- Gwóźdź. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji „Dietetyka, profilaktyka i pierwsza pomoc w nauczaniu biologii”.

Iskry Niepodległej

W spektaklu multimedialnym Iskry Niepodległej wzięli udział 16 października uczniowie klasy 2a technikum informatycznego.

Wyjeżdżamy z Erasmusem+

9 października rozpoczęła się w Zespole Szkół Technicznych rekrutacja uczestników do programu Erasmus+ w ramach projektu "Mobilni w Europie".

Pierwszaki w SCI

Zakończyły się tradycyjne lekcje biblioteczne dla klas pierwszych w Szkolnym Centrum Informacji.

Harmonogram praktyk zawodowych

Znamy już terminy praktyk zawodowych w roku szkolnym 2023/2024. Pierwsi u pracodawców będą się szkolić uczniowie w zawodzie technik analityk.