ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło 63 26 17 900

           Logo Unii Europejskiej

ABC pierwszej pomocy

uczennica udziela pierwszej pomocy

Klasa 3c uczyła się zasad udzielania pierwszej pomocy! Instruktaż odbył się w Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym w Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Warsztaty obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Istotnym elementem szkolenia były ćwiczenia praktyczne, w których uczniowie pod okiem instruktora wykonywali udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz dowiedzieli się, jak korzystać z automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Kole za profesjonalnie przygotowane zajęcia, które przyczyniają się do zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa wśród młodzieży.