Spotkanie prewencyjne

18 października 2024r. odbyło się w naszej szkole spotkanie ze st.sierż.szt. Dorotą Szczyżańską i sierż.szt. Konradem Rybickim z Komendy Powiatowej Policji w Kole nt. bezpieczeństwa uczniów, przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i ich konsekwencjach prawnych.

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występujące w środowisku szkolnym oraz w Internecie i ich konsekwencje prawne”, to temat spotkania, które miało miejsce 18 października 2024 r. w naszej szkole. Spotkanie prowadzili st.sierż.szt. Dorota Szczyżańska i sierż.szt. Konrad Rybicki z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z następujących klas: 1bbr; 1TA/TS; 2abr; 2cbr; 2TOŚ; 2Ti; 2TS/TA; 3gbr; 3TSa; 3TOŚa.

Uczniowie w trakcie spotkania dowiedzieli się czym są przemoc i agresja. Policjanci przypomnieli wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegli także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora, bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjantów. Policjanci dużo mówili również o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły, zjawisku handlu ludźmi oraz o zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią.