ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło 63 26 17 900

Oddział Przygotowania Wojskowego

Oddział Przygotowania Wojskowego

Absolwencie, dołącz do nas i rozpocznij survivalową przygodę z klasą wojskową!

Oddział Przygotowania Wojskowego to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w służbach mundurowych. Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) to nowy rodzaj klas mundurowych, nad którymi nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

OPW realizuje kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową oraz programem szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego. Program realizowany jest przez szkołę w części teoretycznej oraz przez patronacką jednostkę wojskową w części praktycznej.

Szkolenie kończy 50-godzinny obóz szkoleniowy, przeprowadzony na początku ostatniego roku nauki.

Absolwenci będą mogli liczyć na korzyści, takie jak możliwość odbycia skróconego szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy dodatkowe profity przy przyjęciach na uczelnie wojskowe.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby zostać kadetem, albo marzysz o takiej właśnie szkole wstąp w nasze szeregi! Czekamy na Ciebie!

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych
ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło

tel. 63 26 17 900
e-mail: szkola@zst-kolo.pl