ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło 63 26 17 900

Drużyna TI zwycięża w INFOGRZE

Drużyna TI zwycięża w Infogrze

Drużyna TI najszybciej otworzyła sejf i zgarnęła główną nagrodę w zorganizowanej 24 maja grze miejskiej INFOGRA 2024.

Zabawa polegała na odnalezieniu w przestrzeni miejskiej 7 punków, rozwiązaniu zagadek logicznych z dziedziny informatyki i analityki oraz zdobyciu 7 kluczy, które pozwoliły w etapie finałowym otworzyć za pomocą hasła sejf i zdobyć nagrodę. W grze uczestniczyli uczniowie klasy drugiej Technikum Informatycznego i Technikum Analitycznego w Zespole Szkół Technicznych w Kole podzieleni na dwie drużyny TA i TI

INFOGRA rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sztabie. Uczestnicy po przywitaniu przez organizatorów odebrali pakiety startowe - batony energetyczne, wodę i owoce. Chwilę później kapitanowie drużyn otrzymali pierwszą tajną wiadomość - wskazówkę w postaci zagadki, która pozwoliła dotrzeć do pierwszego punktu startowego. Drużyny wyruszyły w teren - każda swoją, wcześniej przygotowaną przez organizatorów, trasą.

Niewiele później obie drużyny zlokalizowały punkt startowy i gra rozpoczęła się na dobre. INFOGRA okazała się świetnym pomysłem na praktyczną lekcję zawodową. Podczas zabawy uczestnicy przez cały czas korzystali z nowoczesnych technologii. Każda grupa wyposażona była w urządzenia mobilne, wykorzystywała również dostęp do sieci oraz nawigację GPS. To kolejny dowód na to, że właściwie wykorzystane informatyka i telekomunikacja mogą być fascynujące, a ich użycie potrafi zamienić każde zadanie w niezwykłą przygodę.

Przeprowadzenie gry było możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Kolskiego.

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom INFOGRY 2024.

 

 


Foto: Andrzej Grudziński

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych
ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło

tel. 63 26 17 900
e-mail: szkola@zst-kolo.pl