Biegali po mieście

Wygraną drużyny Q2 z klasy 2TI zakończyła się rozegrana w czwartek gra miejska SudoQ24.

Uczniowie technikum informatycznego ponownie wzięli udział w terenowej grze miejskiej. Tym razem było to SudoQ, rozgrywka polegająca na rozwiązaniu klasycznego sudoku, ale z pomocą liczb zdobytych w etapie miejskim. Uczestnicy przez dwie godziny musieli zmagać się z zagadkami i zadaniami logicznymi w przestrzeni miejskiej, by w finale uzupełnić całą planszę. Najszybsza okazała się drużyna Q2. Choć chłopaki zdobyli mniej liczb, niż drużyna Q1 to jednak w finale okazali się szybsi i lepiej poradzili sobie z niełatwym sudoku. Tradycyjnie jako nagrodę odebrali vouchery do kręgielni oraz na pizzę. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Katarzyna Poronin. Wszyscy uczestnicy SudoQ otrzymali upominki. Grę miejską zorganizowało Stowarzyszenie Promocji Informatyki INFOWIOSKA w partnerstwie z Zespołem Szkół Technicznych. Gra miejska była dotowana przez Powiat Kolski, a prowadzili ją nauczyciele przedmiotów informatycznych Zbigniew Pawłowski i Marcin Żyliński.