Technik pojazdów samochodowych

Technik pojazdów samochodowych to zawód, który gwarantuje szybkie znalezienie dobrze płatnej pracy, która pozwoli na dalsze rozwijanie się w tym kierunku i zdobywanie większego doświadczenia. Na dzisiejszym rynku pracy szuka się dobrego technika, który bez problemu poradzi sobie z każdą usterką w samochodzie.  Zaletą kierunku są dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

Wszechstronna wiedza techniczna obejmująca zagadnienia związane z mechaniką, elektromechaniką, elektroniką i informatyką samochodową, jaką nasi uczniowie nabywają podczas zajęć , daje im kompetencje umożliwiające pracę również w zawodach pokrewnych i pozwala spokojnie myśleć o przyszłości

Praktyki zawodowe będą odbywały się w zakładach branży mechanicznej, możliwość praktyk zagranicznych w programie ERASMUS

Przedmioty rozszerzone-- język angielski

Zdobywane kwalifikacje zawodowe
MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych
MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych.

Praktyki zawodowe

Technik pojazdów samochodowych