Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

środa, 25 kwietnia 2018
Halina Zawiślak

Nawiązując do obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Szkolne Centrum Informacji rozstrzygnęło konkurs „Na najlepiej czytającą klasę”.

 

Cele konkursu było zachęcanie do czytania książek, inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań, wyrabianie nawyku czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, umiejętność wyboru lektury oraz promocja biblioteki

Na podstawie statystyki czytelniczej, indywidualnych rozmów i obserwacji stwierdzono, że laureatem konkursu zostaje klasa 1 Liceum Ogólnokształcącego zdrowia i urody. Sukces czytelniczy zawdzięcza klasa między innymi Wiktorii Czernickiej , Kamili Łukasik, Teresie Sierockiej i Julii Krupińskiej, które nie tylko zasługują na miano najlepszego czytelnika, ale swoją pasją czytelniczą zarażają inne osoby.

Na wyróżnienie zasługują też klasy mundurowe 2 a i 3b Liceum Ogólnokształcącego, której uczniowie chętnie czytali książki. Klasa liceum zdrowia i urody zostanie nagrodzona punktami dodatnimi z zachowania oraz wycieczką do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Mam nadzieję, że zapał do czytania nie osłabnie. A młodzież ma świadomość , jak ważne jest obcowanie z książką w czasach wielkiego rozwoju techniki multimedialnej.

 

Fot. Couple Reading Under Tree Vector & Photo | Bigstock bigstockphoto.com