Serwis tematyczny: Technikum Samochodowe

ZST na międzynarodowych targach motoryzacyjnych

wtorek, 20 listopada 2018
Ewa Tomczyk

W dniu 16 listopada uczniowie Technikum Samochodowego oraz chłopcy z Technikum Ochrony Środowiska wraz z opiekunami wybrali się do Nadarzyna na IV edycję Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Motor Show 2018.

  

 

Główną atrakcją targów, były oczywiście motoryzacyjne premiery. Podczas tej edycji swoje nowości zaprezentowały m.in.: Aston Martin, Lamborghini, Tesla, Lexus, Mercedes-Benz, Jeep, Audi i Toyota. Na wystawie zobaczymy też pojazdy takich marek, jak: Maserati, Ferrari, Peugeot, Volkswagen, Citroen, Ssangyong i wielu innych.


Do Nadarzyna przyjechały setki samochodów, ale największe zamieszanie zrobił długo wyczekiwany rarytas — Koenigsegg CCXR Edition. Całkowicie wykonany z włókna węglowego jest najdroższym pojazdem, jaki spotkaliśmy na całej imprezie.
Organizatorzy targów postawili na promocję elektromobilności. Po raz pierwszy w Polsce pokazano Teslę Model 3. Jedną z atrakcji była możliwość przejażdżki po torze testowym autem elektrycznym, w tym Teslą S albo Jaguarem i-Pace. Fani motoryzacji chętnie ustawili się w długiej kolejce aby poszaleć w tego typu autach i poczuć ich moc - oczywiście jako pasażerowie. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się symulator dachowania oraz rower o napędzie elektrycznym.

Dużym wydarzeniem w skali polskiej motoryzacji były nowe wcielenia prawdziwych legend naszych dróg – Syreny i Warszawy. To szczególna okazja, ponieważ samochody nie trafiły do masowej produkcji, a zobaczenie ich na ulicach jest wręcz niemożliwe.

Opiekunami wycieczki były panie: Iwona Przybylska, Ilona Kropidłowska, Ewa Tomczyk.

Foto: Ewa Tomczyk