Serwis tematyczny: Technikum Samochodowe

Poznań Moto - Show 2019

niedziela, 31 marca 2019
Ewa Tomczyk

Dnia 29 marca 2019 roku miłośnicy  motoryzacji z  Zespołu Szkół Technicznych w Kole wzięli udział w Poznań MOTO – SHOW .

  

Poznań Moto - Show to najważniejsza motoryzacyjna impreza w Polsce i czwarte co do wielkości targi w Europie. Szczególna to okazja dla uczniów Technikum Samochodowego by z bliska przyjrzeć się nowościom, które jeszcze w marcu przykuwały uwagę odwiedzających podobne targi w Genewie.

Mogliśmy podziwiać nowości takich koncernów jak Volkswagen, Hyundai, Skoda, Kia, BMW, Mercedes czy Jaguar. Młodzież zwróciła uwagę, iż motoryzacja pędzi w kierunku elektryfikacji.

Audi zaprezentowało koncepcję przy której planuje stworzyć ekosystem współdzielonych samochodów, które będą dostosowywane do wymagań i potrzeb użytkowników. Autonomiczne auto podjeżdża po klienta, w drodze dostosowując zapach, oświetlenie, a nawet ustawienie fotela do jego preferencji.

W Poznaniu mogliśmy obejrzeć także Europejski Samochód Roku 2019, elektryczny – Jaguar I – Pace z dwoma silnikami, który na jednym ładowaniu może przejechać 475 kilometrów.

Kolejną atrakcją, którą mogliśmy podziwiać był najnowszy Alfa Romeo - SUV Tonale – eksponat tegorocznej wystawy przywieziony prosto z Genewy.

Oprócz samochodów elektrycznych i hybrydowych nie zabrakło także klasycznych, sportowych samochodów takich marek jak: Lamborghini, Aston Martin, Porsche czy McLarena.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko TVN Turbo, gdzie mogliśmy spotkać się z prowadzącymi ulubione programy tej stacji oraz poznać Rajdową Załogę TVN Turbo.

Udział w takiej imprezie zwanej „małą Genewą” to niewątpliwie ogromna uczta dla fanów i pasjonatów motoryzacji. Więc nie mogło zabraknąć i Nas…

Wyjazd zorganizowała Pani Ewa Tomczyk, a opiekę sprawowały Panie: Katarzyna Derlińska i Iwona Przybylska.

Foto: Uczestnicy wycieczki