Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa zdrowia i urody

Dni Promocji Zdrowia i Urody w ZST

wtorek, 10 kwietnia 2018
Dorota Kołodziejska, Emilia Lewicka

Po raz kolejny w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyły się Dni Promocji Zdrowia i Urody, w tym roku  pod hasłem „Zainspiruj się Wiosną”. 

  

 

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego klas zdrowia i urody miały  możliwość uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach, konkursach, warsztatach i prelekcjach. Konkurs z języka angielskiego sprawdzający poziom znajomości słownictwa w branży kosmetycznej przygotowany przez nauczycieli anglistów rozpoczął cykl tych wydarzeń. Uczennice rozwiązywały test leksykalny oraz odpowiadały na pytania nauczycieli.  

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła : Milena Leśniweska klasa 2 LOc, drugie miejsce Katarzyna Łopata klasa 3 LOc, trzecie miejsce Katarzyna Zielińska klasa I LOc. Uczennice otrzymały nagrody książkowe i gadżety ufundowane przez wydawnictwo Pearson Longman. Następnie dziewczęta wysłuchały prelekcji na temat „Palić czy nie palić – życiowe pytanie”. Zaznajomienie uczennic z tym tematem było rzeczą bardzo ważną, ponieważ od kilkunastu lat prowadzone są w Polsce różnorodne działania antynikotynowe. Istotnym zjawiskiem jest zmiana stosunku do palenia, zwłaszcza zwiększenie świadomości jego szkodliwości wśród młodych kobiet.

Odbyło się również spotkanie z panią Beatą Biskupską, asystentką Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, która zapoznała słuchaczy z profilaktyką raka piersi. Uczennice poznały technikę i etapy przeprowadzania samobadania, a następnie ćwiczyły na fantomie. Dziewczyny miały także możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego współczesnych trendów stylizacji ubioru. W świat wizażu i stylizacji zostały wprowadzone przez naszą absolwentkę Klaudię Granos.

Wizażystka zapoznała uczennice z typami urody, scharakteryzowała  „Panią Wiosnę”. Zdobyte informacje dziewczęta  wykorzystały w praktyce biorąc udział w konkursie Wiosenne Stylizacje „ Zainspiruj się Wiosną”. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przez grupy dziewczyn wiosennej metamorfozy na jednej z wybranych przez siebie koleżanek. Uczennice wykonywały makijaż i stylizację podkreślające atuty urody wybranych modelek.

Efekty pracy oceniło jury w składzie: pani Katarzyna Poronin, pani Klaudia Granos oraz pani Małgorzata Gralak. Wszystkie uczestniczki konkursu zostały nagrodzone kosmetykami ufundowanymi przez Annę Malicką właścicielkę sklepu z Żywnością Naturalną „Zosia” oraz Dyrektora ZST w Kole. Nagrodą specjalną dla najlepiej wystylizowanej modelki  wybranej przez młodzież był Voucher ufundowany przez Klaudię Granos na makijaż fotograficzny oraz indywidualną sesję zdjęciową, który zdobyła uczennica 1 klasy zdrowia i urody Andżelika Bartosik.

 

Projekt przygotowały i zrealizowały: Dorota Kołodziejska, Emilia Lewicka, Ewa Rus.

 

Organizatorzy i Dyrekcja ZST w Kole składają podziękowanie wszystkim sponsorom oraz zaproszonym gościom.

Foto: Natalia Kowalska