Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa mundurowa

Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych

poniedziałek, 25 listopada 2019
Oliwia Robak, Emilia Szustak, Paulina Witaszek
15 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyło się kolejne, ósme ślubowanie kadetów pierwszego rocznika.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów : flagowego i sztandarowego oraz kampanii reprezentacyjnej. Nastąpiło złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości kadeta Kubę Kaźmierskiego. Po nim została wciągnięta flaga na maszt i odśpiewanie hymnu. W skład pocztu flagowego oraz pocztu  sztandarowego wchodzą : Jessica Dębowska, Klaudia Perkowska, Natalia Janicka, Julia Mikołajczyk, Damian Wecław, Mateusz Zawadzki. Dyrektor w swoim przemówieniu powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość : Zaproszonych gości, rodziców, kadrę pedagogiczną i uczniów. W tym roku słowa przysięgi złożyło 31 uczniów. W imieniu klasy na sztandar ślubowali :Marta Kowalski, Emilia Szustak, Szymon Kałużny, Patrycja Kaźmierczak. Tradycyjnie po ślubowaniu nowo zaprzysiężeni odśpiewali „Rotę”. Przyszedł czas by głos zabrali zaproszeni goście, z których część to absolwenci naszej szkoły. Życzyli wytrwałości i dalszych sukcesów. Zwieńczeniem uroczystości była defilada.  Po niej wszyscy zostali zaproszeni na grochówkę, przygotowaną przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej „Koło nad Wartą”

Foto: Eugeniusz Gembka