Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa mundurowa

Ślubowali na sztandar

środa, 31 października 2018
Alina Walasek

26 października 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyło się kolejne, siódme już, ślubowanie kadetów pierwszego rocznika.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów: flagowego i sztandarowego oraz kompani reprezentacyjnej. Nastąpiło złożenie meldunku dyrektorowi szkoły Jarosławowi Wasilewskiemu przez dowódcę uroczystości nadkadeta Oliwię Szafrańską. Po nim została wciągnięta flaga na maszt i odśpiewanie hymnu. W skład pocztu flagowego wchodzą zawsze kadeci trzeciego rocznika, a pocztu sztandarowego kadeci rocznika drugiego.

Dyrektor w swoim przemówieniu powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość: zaproszonych gość, rodziców, kadrę pedagogiczną i uczniów.

W tym roku słowa przysięgi złożyło 18 uczniów. W imieniu klasy na sztandar ślubowali : Klaudia Perkowska, Andżelika Stolarczyk, Adrian Gołębiewski, Rafał Kołodziejczak. Tradycyjnie po ślubowaniu nowo zaprzysiężeni odśpiewali „Rotę”. Przyszedł czas by głos zabrali zaproszeni goście, z których część, to absolwenci naszej szkoły. Gratulowali dobrego wyboru, wspominali lata spędzone w naszej placówce. Życzyli też wytrwałości i dalszych sukcesów.

Zwieńczeniem uroczystości była defilada. Po niej wszyscy zostali zaproszeni na grochówkę, przygotowaną przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej „Koło nad Wartą”.

Foto: Patryk Tęgos