Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa mundurowa

Obóz szkoleniowy pierwszej klasy mundurowej ZST Koło- dzień trzeci

czwartek, 30 maja 2019
Jessica Dębowska Julia Mikołajczyk Julia Świderska

Pobudka, jak zwykle o 7.30, ale czas na zbiórkę do rozruchu skrócony przez porucznika z pięciu do trzech minut.

Po rozgrzewce codzienność, czyli szybka toaleta, śniadanie i meldunek o gotowości do zajęć.Pierwsze z nich, to umiejętność zakładania masek przeciw gazowych po wcześniejszym instruktażu Drugie, to pętla taktyczna na czas, wykonywana drużynowo. Zadaniami w pętli były kolejno: przebiegnięcie z bronią wyznaczonego dystansu w trudnym terenie, strzelanie do celu, przenoszenie amunicji oraz transport rannego.Trzecie zadanie, to wytropienie strzelca wyborowego, zakamuflowanego w lesie.
Po obiedzie i krótkiej przerwie został rozdany sprzęt do paintballa, potem przeszkolenie,przedstawienie zasad gry i rozpoczęła się bitwa. Dalej odbyły się różnorodne zajęcia sportowe, które trwały do kolacji. Oczywiście to jeszcze nie był koniec naszych zmagań-ruszyliśmy w głąb lasu aby rozpocząć survival. Polegał on na rozpaleniu ogniska krzesiwem, co nie okazało się takie proste. Później musieliśmy przygotować ciepły posiłek i zbudować schronienie. Wracając wieczorem do obozowiska, myśleliśmy już o odpoczynku, ale nie…-porucznik zakomunikował, że w naszym lesie nastąpił zrzut powietrzny, który trzeba odnaleźć i przetransportować do obozu, tak by nie zostać wykrytym przez przeciwnika.
Dzień zakończył się około północy- dla niektórych odpoczynkiem, dla innych służbą wartowniczą.

Foto: Beata Piechota, Łukasz Nieradko