Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa mundurowa

Obóz szkoleniowy klasy pierwszej mundurowej ZST w Kole rozpoczęty

czwartek, 30 maja 2019
Oliwia Lukaszewska Ewelina Rybicka Natalia Janicka

W poniedziałek 27 maja 2019 r., wczesnym rankiem zebraliśmy się przed budynkiem szkoły i z niecierpliwością czekaliśmy na transport, który dowiózł nas..... w las.

Na miejscu, z kamerą w ręku przywitał nas komendant obozu, ppor. Nieradko. Po sprawdzeniu zawartości naszych bagaży,zapoznał nas z regulaminami, podzielił na grupy i w skrócie powiedział co nas czeka.Natomiast nasza wychowawczyni skutecznie odcięła nas od cywilizacji zabierając telefony????☹️.
Po zbiórce poszliśmy w las, zatroszczyć się o dach nad głową. Z trudem, ale udało się rozłożyć namioty. Po wyczerpującej pracy- pyszny obiad, by była siła do dalszych działań. Były to ćwiczenia z taktyki z bronią. Natomiast wieczorem sprawdzaliśmy swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej. Okazało się, że wielu z nas, to nieźli snajperzy????. Na koniec dnia rozegraliśmy mecze w piłkę siatkową i nożną. Potem szybki prysznic i upragniony odpoczynek- jednak nie dla wszystkich, bo pierwsza grupa rozpoczęła wartę.

Foto:Beata Piechota,Lukasz Nieradko