Serwis tematyczny: Liceum Ogólnokształcące - klasa mundurowa

Obóz szkoleniowy klas mundurowych

poniedziałek, 2 grudnia 2019
Janicka Natalia, Mikołajczyk Julia
 25 listopada uczniowie drugich i trzecich klas Liceum Ogólnokształcącego wyjechali na obóz szkoleniowy do Kiekrza.

Mimo, że obóz trwał dwie doby uczniowie zdążyli zdobyć wiele cennych doświadczeń np. Szkolenia z psycholog panią Magdaleną Wilińską. oraz próbne rozmowy kwalifikacyjne podczas rekrutacji do policji na terenie województwa wielkopolskiego. Po zajęciach w godzinach  wieczornych wszyscy się zebrali w sali żeby przystąpić do awansowania na wyższy stopień kadeta. Po uroczystości Kadeci udali się do swoich pokoi i przygotowywali się do nocnych wart. Drugiego dnia po porannej zaprawie i po spakowaniu się Kadeci wyruszyli do Poznania na wykłady przeprowadzone przez panią Oficer na temat: zagrożeń związanych z młodzieżą np. Cyber przemoc, sekty, dopalacze, pigułki gwałtu, e-papierosy. Następnym punktem była wizyta komendy wojewódzkiej w Poznaniu, tam uczestnicy przystąpili do policyjnego testu sprawnościowego. Ostatnim punktem wyjazdu było odwiedzenie Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab, gdzie młodzież miała możliwość przejść szkolenie pierwszej pomocy podczas wypadku oraz sami mogliśmy doświadczyć symulatora dachowania i zderzenia. Po wzięciu udziału w symulatorach, szybki McDonald i pełni wrażeń oraz napełnieni nową cenną zdobytą wiedzą, wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Foto:Beata Piechota