Serwis tematyczny: Branżowa Szkoła I stopnia

Zbierając pomagamy

środa, 31 października 2018
Janina Karasiak
Młodzież ze Szkoły Branżowej I st. i Zasadniczej Szkoły Zawodowej od kilku lat aktywnie uczestniczy w Radzie Młodzieży i Klubie Aktywnych w 15 -12 Hufcu Pracy w Kole.

W dniu 16.10.2018 r. młodzież i wychowawcy zaprosili na spotkanie do hufca rodziców Justynki, żeby  przekazać kolejną partię  kolorowych nakrętek. Wcześniejsze akcje wsparły zakup rikszy dla dziewczynki. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt poprawił lepsze funkcjonowanie i komfort życia codziennego nie tylko Justynce,  ale i jej rodzicom. Justyna nie mogła nas zaszczycić swoją obecnością, ale rodzice w podziękowaniu przekazali zdjęcie zadowolonej dziewczyny. Akcja zbierania niepozornych nakrętek kształtuje charakter i wrażliwość na ludzkie nieszczęście. Zaangażowanie   młodzieży w  taką inicjatywę należy wspierać, kultywować i promować oraz uczyć od najmłodszych lat wrażliwości, współczucia i  bezinteresownej pomocy.

Foto: Adam Sochacki