Serwis tematyczny: Branżowa Szkoła I stopnia

Próbny egzamin zawodowy z towaroznawstwa

niedziela, 3 marca 2019
Agnieszka Tomczyk, Ilona Baumgart

W poniedziałek 25 lutego uczniowie klasy III b szkoły branżowej I stopnia rozwiązywali zadania testowe z towaroznawstwa.

Już za trzy miesiące uczniowie kształcący się w zawodzie sprzedawca będą zdawać końcowy egzamin zawodowy, aby uzyskać kwalifikacje zawodowe A.18. Prowadzenie sprzedaży.
Egzamin będzie składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna składa się z kilku przedmiotów zawodowych – towaroznawstwa, organizacji sprzedaży, podstaw działalności handlowej oraz obsługi klientów.
Do części praktycznej uczniowie przygotowują się w nowoczesnej pracowni wyposażonej w komputery, kasy fiskalne, wagi oraz drukarki. Poznają także specjalny program „Subiekt GT” – nowoczesny system sprzedaży wspomagający obsługę działu handlowego sklepu oraz hurtowni.
Powodzenia!

Foto: Ilona Baumgart