Serwis tematyczny: Branżowa Szkoła I stopnia

Próbny egzamin zawodowy - „Prowadzenie sprzedaży”

piątek, 27 kwietnia 2018
Elżbieta Bagińska, AgnieszkaTomczyk

19 kwietnia odbył się próbny egzamin zawodowy dla uczniów uczących się w zawodzie sprzedawca.

Egzamin zawodowy podobnie jak matura próbna jest niezwykle istotnym wydarzeniem nie tylko dla uczniów, ale też i dla nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych, ponieważ niesie ze sobą informację o efektach pracy obu stron.

Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza część obejmowała zagadnienia z teoretycznych przedmiotów zawodowych. Druga natomiast to część praktyczna, na której uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi  w ramach zajęć praktycznych odbywanych w różnych punktach sprzedaży detalicznej.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i wkład pracy przyczyni się do sukcesów na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie sprzedawca, który odbędzie się w czerwcu i lipcu.

Egzamin przygotowały i zorganizowały panie Agnieszka Tomczyk i Elżbieta Bagińska.

foto: A. Tomczyk