Serwis tematyczny: Branżowa Szkoła I stopnia

Jak przygotować się do egzaminu końcowego w zawodzie fryzjer?

czwartek, 8 października 2020
Ilona Baumgart

O egzaminie zawodowym słów kilka.

Egzamin składa się z dwóch etapów; praktycznego i teoretycznego. Pierwszy etap teoretyczny obejmuje część pisemną i ustną. Część pisemna polega na rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru z zakresu następujących przedmiotów: podstaw przedsiębiorczości i podstaw działalności usługowej. Część ustna polega na udzieleniu odpowiedzi na pytania z zakresu technologii fryzjerstwa, maszynoznawstwa, materiałoznawstwa oraz rysunku zawodowego.  Etap praktyczny egzaminu obejmuje wykonanie zadania polegającego na uczesaniu fryzury dziennej lub wieczorowej. Uczennice klasy drugiej i trzeciej kształcące się w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodzie fryzjer wykonywały fryzury dzienne oraz upięcia doskonaląc swoje umiejętności praktyczne, które wykorzystają w drugim etapie egzaminu.

Foto: Ilona Baumgart