Serwis tematyczny: Branżowa Szkoła I stopnia

Fryzury studniówkowe

sobota, 9 lutego 2019
Ilona Baumgart

Ostatnie dni to czas przygotowań do zbliżającej się studniówki. Ważnym elementem stylizacji każdej kobiety jest nie tylko piękna suknia, ale także ładna fryzura.

Maturzystki stoją przed niełatwą decyzją. Jakiego wyboru powinny dokonać, aby wyglądać kobieco i elegancko?
Uczennice klasy IB szkoły branżowej I stopnia, zaproponowały kilka sposobów ułożenia włosów, które można wykorzystać na bal studniówkowy.

Włosy można układać na wiele sposobów — upinać na bok, zaplatać w warkocz lub robić loki. Wśród tegorocznych trendów dominują niskie koki z warkoczem, koki na boku, wysokie upięcia i delikatne loki. Modne są także fryzury minimalistyczne. Charakteryzują się one prostymi, równo podciętymi włosami z asymetrycznym przedziałkiem i podwiniętą grzywką. Często wykorzystywane są w nich opaski lub klamry ozdobione perłami, cyrkoniami czy kwiatkami.

Uczennice znajdujące upodobanie w luźno upiętych włosach coraz częściej decydują się na fryzury w stylu boho, które w ostatnich latach zyskują ekskluzywny charakter. Styl ten wyróżnia się obecnością różnych dodatków, takich jak frędzle, wianki czy chusty. Właściwy wybór fryzury pasujący do osobowości i pozostałych elementów stylizacji przełoży się na dobre samopoczucie i udaną zabawę.

Foto: Ilona Baumgart