Serwis tematyczny: Branżowa Szkoła I stopnia

Droga do kariery

niedziela, 8 kwietnia 2018
Elżbieta Bagińska, Agnieszka Tomczyk

5 kwietnia br. naszą szkołę odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.

 

 

Wychodząc naprzeciw zmianom dokonanym w przepisach oświatowych dotyczących zorganizowania w szkołach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego 5 kwietnia br. na zaproszenie nauczycielek podstaw przedsiębiorczości naszą szkołę odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.

Spotkanie miało charakter szkoleniowy. Po omówieniu roli i zakresu działań Centrum Informacji Zawodowej doradcy przekazali uczniom cenne informacje i wskazówki dotyczące sporządzania dokumentów aplikacyjnych i właściwego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Ważnym elementem spotkania był również trening umiejętności praktycznych sporządzania CV z wykorzystaniem ciekawego programu  komputerowego oraz filmu, na podstawie którego młodzież dokonywała analizy i oceny przebiegu przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej.

Doradcy na spotkaniu wprowadzili młodzież w problematykę planowania kariery oraz uświadomili uczniom, iż planowanie to nie kończy się z chwilą wybrania i zdobycia zawodu, lecz trwa przez całe życie.

 

Udział w spotkaniu wzięły Trzecie klasy Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasa I LOA.

Spotkanie zorganizowały: Elżbieta Bagińska i Agnieszka Tomczyk

 

Foto: http://aktywne50plus.edu.pl/rodzaje-awansow-zawodowych.html 

View the embedded image gallery online at:
https://zst-kolo.pl/serwis-bs1/droga-do-kariery#sigFreeId627d88c6e0

Foto: E.Bagińska, A.Tomczyk