O szkole

Zespół Szkół Technicznych w Kole to szkoła nowoczesna, dynamiczna, stale rozwijająca się, z ponad 60-letnią tradycją.

Jesteśmy największą placówką edukacyjną w powiecie. W szkole naszej uczy się obecnie około 800 uczniów.

Zespół Szkół Technicznych zapewnia wszechstronny rozwój. Ucząc się w naszej szkole oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz umiejętności praktyczne. Szkoła posiada swój niepowtarzalny klimat, a każdy dzień nauki spędzony w naszych murach jest efektywny i przyjemny.

Stawiamy na nowoczesność. Jako jedyna szkoła w powiecie posiadamy sześć pracowni informatycznych. Wyposażenie każdej z nich stanowią komputery PC z systemami Windows, a także komputery Apple z systemami MacOS.

Naszą chlubą jest Szkolne Centrum Informacji spełniające jednocześnie kilka funkcji. Poza funkcją biblioteki wyposażonej w tradycyjne woluminy znajdziesz tu bazę cyfrowych zasobów, 30 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, a także będziesz rozwiązywać testy elektroniczne.

Nauka w naszej szkole to nie tylko tradycyjne lekcje, to także udział uczniów w ciekawych projektach. Wychodzimy z założenia, że najlepiej przyswaja się wiedzę, przez praktykę i pracę w grupie rówieśników. Na koncie szkoły jest wiele zrealizowanych projektów, np. Halo Kosmos! W trakcie realizacji jest wiele nowych i ciekawych przedsięwzięć. Szkoła realizowała także projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej "Umiejętności drogą do zawodu".