Nowy rok szkolny rozpoczęty

poniedziałek, 16 września 2019
Marcin Żyliński

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się 1 września o godzienie 9:00 na boisku szkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości przez prowadzących. Następnie uczczono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zgromadzeni usłyszeli komunikat z 1 września 1939 roku, wysłuchali także poezji oraz krótkiego rysu historycznego o wojnie obronnej Polski. Zwieńczeniem tej części uroczystości było złożenie wieńca przy tablica na dworcu PKP. Później głos zabrała dyrektor szkoły Katarzyna Poronin, a chwilę później sekretarz powiatu kolskiego Artur Szafrański. Uroczystość zakończyła się spotkaniem z wychowawcami w salach lekcyjnych. Uczniowie klas pierwszych wzięli też udział w szkoleniu z zakresu BHP. Rozpoczęcie roku szkolnego przygotowali nauczyciele historii - Mariusz Kaszyński i Marcin Polewski.