Ułatwienia dostępu

Zdrowe żywienie- spotkanie z dietetykiem

piątek, 29 marca 2019
Iwona Fret

28 marca w Szkolnym Centrum Informacji uczennice klas 1c,2c,3c Liceum Zdrowia i Urody wysłuchały prelekcji poświęconej zasadom zdrowego żywienia, przeprowadzonej przez dietetyka Magdalenę Marciniak.

 

Pani dietetyk w sposób dostępny i przejrzysty przekazała najważniejsze zasady zdrowego stylu życia oraz komponowania codziennych posiłków. Przypominała 10 zasad zdrowego odżywiania. Motywowała młodzież do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i zachęcała do zmiany złych nawyków żywieniowych. Dużą uwagę poświeciła żywności typu fast food w codziennej diecie i zwróciła uwagę na jej szkodliwość.

Na podstawie „piramidy żywienia” omówiła produkty, które powinny występować w diecie każdego ucznia oraz te, których powinno się unikać i eliminować.

Zaakcentowała również znaczenie witamin dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Na zakończenie zostały rozdane ankiety umożliwiające określenie BMI (wskaźnik masy ciała), każdej osoby indywidualnie. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Mam nadzieję, że wizyta Pani dietetyk jej fachowe zalecenia i porady będą kształtować wśród młodzieży właściwe nawyki żywieniowe, które zaowocują zdrowym stylem życia

Spotkanie zorganizowała Iwona Fret.

Foto: Radosław Rybnik

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka