Ułatwienia dostępu

Wiosenne czytanie w przedszkolu

czwartek, 21 marca 2019
Halina Zawiślak

Każda okazja do promowania i wspierania czytelnictwa jest ważna. Wpisując się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” i w myśl zasady nikt nie rodzi się czytelnikiem , czytelnika trzeba wychować, młodzież naszej szkoły zaangażowała się kolejny raz w głośne czytanie przedszkolakom.

 

18 marca uczennice z klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego zdrowia i urody odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kole. Oliwia Karbowska, Tatiana Płaczkiewicz, Izabela Rosiak, Natalia Iwińska, Gabriela Dzięcielewska, Magda Sędziak nawiązując do zbliżającej się wiosny czytały głośno grupie dzieci 5 i 6 letnich „Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej. To ciekawe opowiadania o bocianie Kajtku, który z powodu nieszczęśliwego wypadku nie odleciał do ciepłych krajów. Dzieci słuchały kolejnych przygód bohatera z wielkim zaciekawieniem, następnie same zaprezentowały się w tańcu i piosence o wiośnie.

W następnej części spotkania przedszkolaki wykonywały ilustracje do przeczytanej lektury pod pilnym okiem naszej młodzieży, która nadzorowała prace. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wszystkim było żal, że czas tak szybko upłynął. Dziewczęta zdobyły nowe doświadczenia pracy z dziećmi. Zapewniamy, że współpraca z przedszkolem będzie kontynuowana. Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości, gdyż tylko wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy.

Spotkanie przygotowała i zorganizowała Halina Zawiślak.

Foto: Halina Zawiślak

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka