Ułatwienia dostępu

Cool-tour-owe spotkanie

sobota, 4 listopada 2017
Iwona Przybylska

26 października w Zespole Szkół Technicznych w Kole gościł prof. Jerzy Borowczyk - wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wizyta była jednym z elementów projektu Cool-Tour w którym uczestniczy Zespół Szkół Technicznych. Uczniowie szkoły jako obiekt badawczy wybrali klasztory w Kole, Brdowie i Kłodawie. W związku z tym wspólnie odwiedzili dwa z nich - klasztor w Kole i Brdowie.

Na miejscu uczniowie zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem Marcina Polewskiego materiały, które posłużą do powstania interaktywnej mapy regionu. Było to z pewnością bardzo ciekawe spotkanie, które pozwoliło pochwalić się wiedzą z dziedziny historii, kultury oraz geografii regionu, ale także odkryć nowe ciekawe fakty dotyczące miejsc, w którym żyjemy. Obserwowanie i opisywanie kultury swojego regionu jest ważną częścią życia. Uczniowie klasztory nazwali swoim „drugim domem”, bo z nimi związane są ważne wydarzenia z ich życia, ale także to życie codzienne.

Projekt Cool-Tour niewątpliwie pozwala uczniom i nauczycielom przypomnieć i poznać te wydarzenia i ludzi, które powoli odchodzą w zapomnienie. W zajęciach towarzyszyli prof. Jerzemu Borowczykowi uczniowie i nauczyciele ZST w Kole - Iwona Przybylska i Marcin Polewski.

 

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka