Ułatwienia dostępu

Najmłodsza szkolna armia na manewrach

wtorek, 16 maja 2017
Alina Walasek, Beata Piechota

15 maja 2017 r. pierwsza klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego, zgodnie z programem, wyjechała wraz z opiekunami na obóz szkoleniowy do Koronowa.

Po łzawych i czułych pożegnaniach przed twierdzą na Kolejowej 11 rozpoczeliśmy przebazowanie na teren tegorocznych zmagań. Zrewidowani, pozbawieni smartfonów i kontaktów z ziomami musieliśmy przyjąć na banie wszelkie regulaminy.

I zaczęła się jazda ... Co zrobić z "płachtami" , po co są te "tyczki", co za "śledzie" i "zapałki" ??? Grzmoty z nieba i pierwsze krople deszczu przyspieszyły naukę stawiania namiotów, choć niektórym wychodziły wigwamy a innym bramki do rugby przed ulewą "prawie" zdążyliśmy. Potem "meblowanie" - i to nie regałami z IKEA - odbiór koszar polowych. Niestety były niedociągnięcia za co niektórzy zaliczyli glebę.

Następnie ubrali nas w stalowe czapeczki, płachty pokutne a do ręki dali gumowe kałachy. Po szybkiej kolacji zajęcia ruchowe. Myśli o upragnionym śnie, ale nie dla wszystkich. Najbardziej rozgadani musieli przerobić taktykę policyjną - bezszelestne poruszanie się z bronią w terenie. Bardzo długi dzień się zakończył ...  mamy taką nadzieję.

Foto:Andrzej Grudziński

 

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka