Rozmawiały z pisarzem

środa, 26 listopada 2014
Iwona Fret
W spotkaniu z Grzegorzem Gortatem, pisarzem i tłumaczem uczestniczyły uczennice drugiej klasy zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego. Autorskie spotkanie zorganizowała 20 listopada Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole.

Na trwającym ponad godzinę spotkaniu dziewczęta mogły zapoznać się z najnowszymi książkami pisarza oraz dowiedzieć się skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. W trakcie spotkania Grzegorz Gortat z wielką pasją opowiadał o swoich zainteresowaniach i twórczości. Chętnie odpowiadał na pytania gości, zachęcał do lektury swoich powieści i do zaglądania na jego stronę internetową i profil w portalu Facebook. Na zakończenie spotkania pisarz wpisał się do honorowej kroniki gości biblioteki.

Grzegorz Gortat jest laureatem wielu nagród literackich, m.in.: Książka Roku 2006 za powieść „Do pierwszej krwi”, Książka Roku 2009 za „Szczury i wilki” oraz Książka Roku 2013 za powieść „Ewelina i Czarny Ptak”. Pisarz jest również autorem powieści dla dzieci: „Muszkieterowie, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, „Miasteczko Ostatnich Westchnień”, czy „Nie budź mnie jeszcze”.

Uczennicami podczas spotkania opiekowały się nauczycielki bibliotekarki Iwona Fret i Halina Zawiślak.

Foto: Iwona Fret, Aleksandra Gurlaga, Anna Pietruszka