Narodowe Czytanie "Lalki"

wtorek, 1 grudnia 2015
Halina Zawiślak, Iwona Fret
Czytanie „Lalki”  Bolesława Prusa, w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się 18 listopada w Szkolnym Centrum Informacji.

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy 2 zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego. Mieli oni okazję poznać w prezentacji multimedialnej życie i twórczość pisarza oraz wsłuchiwać się we fragmenty „Lalki” czytane przez: Natalię Dzieweczyńską i Roberta Sędziaka z klasy 2 mundurowej Liceum Ogólnokształcącego, Michała Dzięciołowskiego z klasy 3b Technikum Informatycznego oraz Damiana Kacprzaka z klasy 4b Technikum Informatycznego.

Wspólne czytanie „Lalki” było okazją, by przypomnieć sobie tę jakże ważną w literaturze polskiej powieść. Miało na celu zachęć młodzież do częstszego sięgania po książkę i promowanie kultury żywego słowa. W trakcie tego obcowania z literaturą piękną, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego promującego czytelnictwo. Nagrody otrzymali:

I miejsce - Amanda Berent z klasy 2 zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego,

II miejsce - Jolanta Trafna z klasy 2 Technikum Informatycznego,

III miejsce - Magdalena Marciniak z klasy 2b Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Młodocianych Pracujących,

Wyróżnienie - Daria Jaskólska i Kinga Stasiak z klasy 2b Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Młodocianych Pracujących, Damian Nykiel i Przemysław Poronin z klasy 1 Technikum Ochrony Środowiska / Technikum Samochodowego.

Laureatom dyplomy i nagrody książkowe wręczył wicedyrektor Paweł Rutkowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie prac konkursowych.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Szkolne Centrum Informacji.

Zwycięskie prace można oglądać w holu szkoły.

Foto: Andrzej Grudziński