Spotkanie z dziennikarzem TTV

poniedziałek, 2 listopada 2015
Iwona Przybylska
26 października uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyli w spotkaniu z Przemkiem Kossakowskim.

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, w której odbyło się spotkanie, trudno było znaleźć wolne miejsce. Spotkanie nawiązywało do tematyki niedawno wydanej książki „Na granicy zmysłów”. Autor opowiadał o swoich podróżach po Rosji, Ukrainie i Bałkanach, podczas których poddawał się praktykom uzdrawiania i zdejmowania klątwy przez różnych szamanów i uzdrowicieli. Spotkanie wzbogacone było pokazami ciekawych zdjęć, które zachęcały uczestników do zadawania pytań i rozmowy z prowadzącym. Po spotkaniu była okazja aby zdobyć autograf, zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z autorem, który dla wszystkich znalazł chwilę.

Przemek Kossakowski zapoczątkował cykl „Spotkań z Podróżnikami”, które mają na celu pokazanie ciekawej strony geografii. Organizatorką spotkania była Iwona Przybylska, a opiekę nad uczniami sprawowali również Małgorzata Darul-Wywiał, Iwona Fret, Irena Nowak-Pająk, Katarzyna Poronin, Alina Walasek, Halina Zawiślak i Marcin Żyliński.

Wkrótce kolejne spotkania, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam – Iwona Przybylska

Przemek Kossakowski - rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł” (emitowany na kanale TTV), dokumentujących jego podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka. Krótko mówiąc człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. Wielbiciel malarstwa flamandzkiego, boksu, baletu i polskiego hip-hopu. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką.

Foto: Iwona Przybylska