Olimpiada konsumencka

poniedziałek, 21 marca 2016
Elżbieta Bagińska, Beata Woźniak
15 marca odbyła się XII Powiatowa Olimpiada wiedzy Konsumenckiej zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kole.

Już po raz dwunasty uczniowie szkół ponadgimnazjalny powiatu kolskiego mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony najsłabszych uczestników rynku czyli konsumentów.

Uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań zamkniętych.

Pytania na które odpowiadali uczniowie dotyczyły m.in. ustaw: o prawach konsumenta, o usługach turystycznych, o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, o kredycie konsumenckim i wiele innych. Naszą szkołę reprezentowali : Artur Rakowski, Dominik Zawadzki , Marcin Rutkowski oraz Konrad Jasiński który uplasował się na 6 miejscu i otrzymał nagrodę rzeczową. Tegoroczni uczestnicy już zapowiadają swój ponowny udział w olimpiadzie w następnym roku.

Foto: Elżbieta Bagińska