Nowy rok szkolny rozpoczęty

wtorek, 1 września 2015
Marcin Żyliński
Piękna pogoda, uśmiechnięta młodzież i nowe twarze - tak wyglądało uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Technicznych w Kole.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i hymnem państwowym. Zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Janusz Kowarski. Przywitał uczniów i nauczycieli oraz w sposób szczególny pierwszoklasistów. Życzył wszystkim uczniom dobrych wyników w nauce i stuprocentowej frekwencji w nowym roku szkolnym. Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych pozostali na dziedzińcu szkoły, aby poznać dyrekcję szkoły i swoich wychowawców oraz uczestniczyć w szkoleniu BHP, natomiast klas starszych udali się z wychowawcami do swoich klas.
1 września to dzień szczególny w polskiej historii. Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas mundurowych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary bombardowania dworca kolejowego.

Foto: Szymon Rybiński