Ułatwienia dostępu

Maturzyści na Jasnej Górze

środa, 16 marca 2016
Małgorzata Mysińska
W pielgrzymce maturzystów diecezji włocławskiej na Jasną Górę wzięło udział 71 uczniów klas maturalnych. Wyjazd odbył się 8 marca.

O godzinie 10:30 w Bazylice Jasnogórskiej maturzyści wysłuchali konferencji ks. Łukasza Kmiecia. Następnie młodzież wzięła udział w Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach, podczas której uczniowie nieśli krzyż - replikę krzyża Światowych Dni Młodzieży.

Centralnym punktem pielgrzymki była msza św. w Bazylice Jasnogórskiej celebrowana przez ks. bp. Stanisława Gębickiego. Modlitwę wiernych przygotowali i odczytali uczniowie szkoły: Klaudia Ciesielska, Daria Trocha z klasy 4 Technikum Ochrony Środowiska, Paulina Jaworek z klasy 3 zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego, Damian Kacprzak, Błażej Lasota, Maciej Szczepaniak z klasy 4b Technikum Informatycznego. Tradycyjnie już na zakończenie maturzyści oddali się w opiekę Matki Bożej Królowej Polski.

Podczas pielgrzymki opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Dorota Kołodziejska, Irena Nowak-Pająk, Małgorzata Mysińska, Anna Fąkowska, Katarzyna Rogowska, Michał Woźniczko i ks. Szymon Wiwatowski.

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka