Dar serca dla Afryki

czwartek, 25 lutego 2016
Marcin Żyliński
Zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji KASISI pomagającej dzieciom w Afryce została przeprowadzona 18 i 19 lutego w Zespole Szkół Technicznych.

Okazją do przeprowadzenia zbiórki była wizyta w Kole Szymona Hołowni, założyciela Fundacji KASISI. Dziennikarz gościł 21 lutego w Miejskim Domu Kultury w Kole w związku z promocją swojej najnowszej książki „Święci codziennego użytku”. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przedstawiciele szkoły przekazali zebrane fundusze na ręce Szymona Hołowni. Zespół Szkół Technicznych reprezentowali Andżelika Rosiak i Martyna Majka z klasy 2 Technikum Ochrony Środowiska, Marcin Rutkowski z klasy 1 mundurowej Liceum Ogólnokształcącego oraz nauczyciele, Małgorzata Mysińska i Katarzyna Rogowska. Publicysta wyraził wdzięczność społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję i pomoc na rzecz fundacji.

Mamy świadomość, że zebrana kwota w wysokości ponad 230 zł., to kropla w morzu potrzeb, ale cieszymy się że w udało się ją zgromadzić w tak krótkim czasie. Dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy okazali wielkie serce, zareagowali na prośbę i włączyli się w akcję. Dziękujemy za dar serca dla dzieci z Afryki.

Foto: Szymon Rybiński