Zadbane dłonie i paznokcie naszą wizytówką

poniedziałek, 14 grudnia 2015
Agnieszka Tomczyk
"Jak dbać o paznokcie" - to temat kolejnego spotkania uczennic z klasy trzeciej uczących się w zawodzie fryzjer z wizażystką, Katarzyną Tomczyk.

Pielęgnacja dłoni i paznokci jest stałym elementem naszej codziennej toalety. Szczególną uwagę na dłonie i paznokcie zwracają przede wszystkim kobiety. Bardzo ważna jest pielęgnacja paznokci, które każdego dnia narażone są na wiele czynników niszczących, zarówno mechanicznych, jak i chemicznych. Spotkanie poprzedzone zostało prezentacją multimedialną związaną z tematyką spotkania, przygotowaną przez Paulinę Marciniak. Stylizacja paznokci to czynności z zakresu pielęgnacji dłoni i stóp oraz ich upiększania. Główne zagadnienia, które podejmowane były na spotkaniu to: jak pielęgnować dłonie - zabiegi kosmetyczne, jakie są choroby paznokci - objawy i leczenie, co to jest manicure, jakie są jego rodzaje, jakich używać produktów, jak zrobić perfekcyjny manicure – krok po kroku.

Oprócz wiedzy teoretycznej dziewczęta mogły również wykazać się w praktyce. Wskazówki udzielone przez wizażystkę były przydatne. Na pozór łatwa czynność malowania i zdobienia paznokci okazała się niełatwym zadaniem. Dziewczęta przyznały, że do wykonania perfekcyjnego manicure potrzebna jest zarówno wiedza teoretyczna, umiejętności manualne jak i doświadczenie zdobyte dzięki praktyce.

Foto: Ilona Baumgart, Elżbieta Bagińska