Zwiedzali fabrykę samochodów Volkswagen

wtorek, 22 marca 2016
Agnieszka Tomczyk

14 marca 2016 roku odbyła się wycieczka do fabryki samochodów Volkswagen Poznań. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej Technikum Samochodowego wraz z opiekunami.

Volkswagen Poznań jest samodzielną fabryką a flagowym modelem jest Volkswagen Caddy, który produkowany jest wyłącznie tutaj od 2002 roku. Zakład produkuje również niektóre wersje modelu T6. Fabryka Volkswagen Poznań jest jednym z największych eksporterów i przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej w Polsce.

W Poznaniu Antoninku mieści się dział budowy karoserii, montażu oraz lakiernia. W dziale budowy karoserii uczniowie mogli zobaczyć jak z dużą precyzją i dokładnością  tworzy się podstawę przyszłego samochodu.

W lakierni natomiast uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali pracę specjalistycznych urządzeń i robotów. Ręcznie lakierowane jest wyłącznie wnętrze kabiny pojazdu oraz miejsca trudno dostępne.  Jednym z największych obszarów pod względem ilości pracowników jest dział montażu. Uczniowie dowiedzieli się, że odbywa się tutaj montaż dwóch modeli -Caddy i Transportera.

Volkswagen Poznań jest jedną z trzech fabryk należących do marki VW Samochody Użytkowe. Każdego dnia z taśmy zjeżdża ponad 700 nowych samochodów. Fabryka zatrudnia ponad 6700 pracowników i jest największym prywatnym pracodawcą w Wielkopolsce. Podczas wycieczki młodzież dowiedziała się również o otwarciu nowej fabryki we Wrześni. Tam w drugiej połowie 2016 roku uruchomiona zostanie produkcja nowej generacji modelu Volkswagen Crafter. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się również zwiedzić ten nowo powstały zakład.

Wycieczkę zorganizowały panie Agnieszka Tomczyk i Ewa Tomczyk.

Foto: Uczestnicy wycieczki