Wizyta w AMB

wtorek, 15 marca 2016
Iwona Przybylska
11 marca 2016 r . klasa IV Technikum Samochodowego gościła w nowoczesnej, jedynej w Polsce firmie zajmującej się dozowaniem płynów montażowych AMB działającej również  na rynku międzynarodowym.

Wizyta ta uświadomiła uczniom , że z efektami pracy firmy AMB mają do czynienia w codziennym życiu. Smartfony, samochody, laptopy, telewizory i wiele innych urządzeń powstało przy współudziale właśnie AMB.

Uczniowie zapoznali się z długoletnią historią firmy i jej  szerokim zakresem działań. Zwiedzili  także nowoczesne laboratorium wdrożeniowe w którym  mogli własnoręcznie sprawdzić  wpływ procesu plazmowania na zmianę napięcia powierzchniowego.

Przedstawiono uczestnikom wycieczki także główną ideę zarządzania nowoczesną firmą – Total quality management czyli zarządzania poprzez jakość.

Była to ciekawa forma utrwalenia i pogłębienia wiedzy zawodowej przyszłych techników przed którymi egzamin zawodowy oraz decyzja podjęcia pracy.

Opiekunami grupy byli Iwona Przybylska i Paweł Rutkowski.