Scania Off Road

poniedziałek, 16 maja 2016
Patryk Perkowski
Uczniowie klasy pierwszej technikum samochodowego, Patryk Perkowski, Cezary Górczak i Jakub Szkudlarek wraz z opiekunem Andrzejem Grudzińskim wybrali się na pokazy „Scania Test Tour 2016”

W Solcu Kujawskim, gdzie odbywał się pokaz, uczniowie Technikum Samochodowego mieli okazję przejechać się testowaną Scanią, dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach technicznych oraz zobaczyć i sfotografować testowane pojazdy.

Największą atrakcją dla uczniów było uczestnictwo w testowaniu ciężarówek Scanii na żwirowni. Nie spodziewali się, że aż tyle potrafią te „olbrzymy” - jazda w trudnym terenie, strome zjazdy i podjazdy, wykorzystanie konfiguracji napędowych 8x4 i 8x6, samowyciąganie i samozaładunek pojazdu to tylko niektóre atrakcje, które mieliśmy okazję zobaczyć.

Na zakończenie pobytu uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek. W drodze powrotnej zwiedzili „Mysią wieżę” w Kruszwicy oraz wykonali pamiątkowe selfie.

Foto: Andrzej Grudziński