Panda doczekała się następczyni

poniedziałek, 23 listopada 2015
Jarosław Wasilewski
Chodzi oczywiście o samochód do nauki jazdy. Już wkrótce uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kole, kształcący się na kierunkach samochodowych będą uczyć się techniki kierowania pojazdem na nowym samochodzie - Skodzie Fabii

Poprzedni samochód, choć niezawodny, ma już za sobą 13 lat ciężkiej pracy z niedoświadczonymi kandydatami na  kierowców. W ciągu tego czasu setki uczniów zdobyło wiedzę z przepisów ruchu drogowego i posiadło umiejętność kierowania pojazdami, o czym świadczą zdobyte przez nich prawa jazdy kategorii B.

Nauka jazdy w Technikum Samochodowym oraz dla mechaników pojazdów samochodowych jest przedmiotem obowiązkowym. W pierwszej klasie uczniowie zdobywają teoretyczne podstawy kierowania pojazdem na zajęciach z przepisów ruchu. W klasie drugiej odbywają praktyczną naukę jazdy zakończoną egzaminem państwowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Klimatyzowany, większy i lepiej wyposażony w nowinki techniczne samochód w sposób istotny polepszy komfort nauki jazdy zarówno naszym uczniom jak i ich instruktorom.

Samochód jest wyposażony w oszczędną, ekologiczną, fabryczną instalację gazową, posiada wspomaganie układu kierowniczego, przeszedł już wszystkie niezbędne badania techniczne i już niebawem będzie go można zobaczyć na ulicach miasta Koła i Powiatu Kolskiego.
Kursantom życzymy szerokiej drogi !

Foto: Andrzej Grudziński