Świat czysty jest piękniejszy

środa, 21 października 2015
Katarzyna Derlińska, Aleksandra Gradomska, Marek Bartoszek
Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska zwiedzili Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Młodzież poznała strukturę i działanie składowiska odpadów z instalacjami odgazowania i odprowadzania odcieków.

Nasi uczniowie zobaczyli jak funkcjonuje sortownia odpadów i kompostownia. Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie i zapoznanie się z cyklem technologicznym najnowszego i najnowocześniejszego zakładu termicznej utylizacji odpadów komunalnych, czyli spalarni.

W wycieczce uczestniczyła też grupa uczniów z Technikum Samochodowego, zainteresowana tematyką ekologiczną. Po sporej dawce wiadomości, uczestnicy udali się na seans filmowy w kinie Helios pt. „Chemia”, w reżyserii Bartosza Prokopowicza.

Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: Katarzyna Derlińska, Aleksandra Gradomska i Marek Bartoszek