Podziękowania dla informatyków

niedziela, 21 lutego 2016
Marcin Żyliński
Uczniowie Technikum Informatycznego zaangażowani podczas Dni Koła w głosowanie na Podwórko NIVEA odebrali podziękowania od inicjatorów akcji oraz pracowników Urzędu Miejskiego. Okazją do wyróżnienia było oficjalne otwarcie Podwórka Nivea w Kole.

Aby Podwórko Nivea w naszym mieście mogło powstać w akcję społeczną włączyło się wiele instytucji. Jedną z nich było Technikum Informatyczne. 30 maja, podczas dni Koła, w specjalnie przygotowanym namiocie mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy korzystając ze wsparcia młodzieży. W ciągu całego dnia z przygotowanych przez informatyków stanowisk komputerowych skorzystało około 400 osób.

Wspólny wysiłek bardzo wielu osób zaangażowanych w akcję przyniósł oczekiwany skutek. 11 grudnia u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Harcerskiej nastąpiła uroczystość oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego placu zabaw, w której wzięli udział inicjatorzy akcji, przedstawiciele szkół, nauczyciele, dzieci, rodzice, mieszkańcy oraz władze miasta. Po przecięciu wstęgi i otwarciu Podwórka Nivea, przedstawiciele technikum otrzymali podziękowania za wkład w powstanie placu zabaw. Technikum Informatyczne reprezentowali: Helena Brdyś, Jola Trafna i Julia Winnicka z klasy 2 oraz Sebastian Kołodziejczak i Michał Dzięciołowski z klasy 3b.

Foto: Szymon Rybiński