Makijaż krok po kroku

sobota, 13 lutego 2016
Dorota Kołodziejska
Podczas zajęć specjalizacyjnych uczennice 1 klasy zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyły w spotkaniu z wizażystką Katarzyną Tomczyk. Wizażystka zdradziła tajniki pięknego makijażu na co dzień

Warsztaty rozpoczęły się od informacji nt. sztuki malowania. Następnie Pani Katarzyna wybrała modelkę, Weronikę Szymczak, której wykonała make-up krok po kroku. Dziewczęta w skupieniu obserwowały dłonie wizażystki, które koloryzowały twarz uczennicy podkreślając atuty jej urody.

Prowadząca, podkreślała, że wykonanie makijażu to bardzo precyzyjna czynność, w której kolejność nakładania kosmetyków decyduje o efekcie końcowym. Mówiła, o tym, że warto pamiętać, że malowanie to sztuka. Nawet jeśli robiąc makijaż, z początku nie wszystko uda  się zrobić perfekcyjnie,należy pamiętać: trening czyni mistrza. Gdy nabiera się wprawy, makijaż zajmuje  nie więcej niż 15 minut, a efekt jest rewelacyjny.

Uczennice podziękowały Katarzynie Tomczyk za interesującą lekcję oraz porady z zakresu malowania krok po kroku i umówiły się na kolejne zajęcia.

Spotkanie zorganizowała Dorota Kołodziejska.

Foto: Julia Pietrzak, Natalia Kowalska
Red. Krzysztof Kałek