Młodzieżowi Liderzy Zdrowia Kontra HIV

piątek, 17 czerwca 2016
Dorota Kołodziejska
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia Kontra HIV

Uczennice 2 klasy zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyły w szkoleniu dla młodzieży w ramach projektu "Młodzieżowych Liderów Zdrowia - kontra HIV". Dziewczęta wzięły udział w prelekcji dotyczącej aktualnej wiedzy na temat HIV/AIDS. Poznały sytuacje, w których może dojść do zakażenia.

W ramach warsztatów określały stopień ryzyka zakażenia HIV/AIDS, asertywnego zachowania oraz jak wykorzystać zdobytą wiedzę do podejmowania racjonalnych decyzji. Następnie obejrzały prezentację multimedialną nt. szkodliwych skutków spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież oraz problemu dopalaczy i narkotyków. Szkolenie uczennice zakończyły z wynikiem pozytywnym, uzyskując kwalifikacje "Młodzieżowego Lidera Zdrowia kontra HIV".

Spotkanie prowadzili: p. Ewa Lewicka, p. Beata Biskupska z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kole, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Opiekę nad uczennicami sprawowała Dorota Kołodziejska.

Foto: Paulina Maj, Magdalena Mazur
red. Krzysztof Kałek