Ewa stanęła na podium

czwartek, 3 grudnia 2015
Dorota Kołodziejska
Ewa Marek uczennica 3 klasy zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego zdobyła trzecie miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Amanda Berent i Sylwia Mikołajczyk z klasy drugiej dostały wyróżnienia.

 

Organizatorami konkursu, który odbył się 1 grudnia byli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole, Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole oraz Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Olimpiada odbyła się w ramach obchodów "Światowego Dnia AIDS". Wszyscy uczestnicy konkursu na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi, mieli przypięte czerwone kokardki.

Celem olimpiady było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie HIV i AIDS wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu kolskiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test jednokrotnego i wielokrotnego wyboru składający się z 36 pytań zamkniętych, które dotyczyły profilaktyki HIV/AIDS, dróg zakażenia, statystyki osób zakażonych. Młodzież miała okazję również wysłuchać wykładu na temat dopalaczy, poprowadzonego przez przedstawicieli Policji w Kole.

Licealistkom z ZST w Kole gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przygotowaniem dziewcząt do konkursu zajęła się Dorota Kołodziejska.

Foto: Sylwia Mikołajczyk