Nasi uczniowie poszkodowani w wypadku

poniedziałek, 2 listopada 2015
Łukasz Brzozowski, Krzysztof Olejniczak,
W ostatnich dniach października, 13 uczniów klas mundurowych  zostało rannych w wypadku masowym  z podejrzeniem skażenia chemicznego w okolicach miasta Koła.

Na szczęście jest to tylko scenariusz ćwiczeń komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kole, w których udział wzięli uczniowie z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych w Kole. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie działań z zakresu ratownictwa techniczno-medycznego strażaków z kolskiej jednostki oraz gotowość i czas dojazdu strażaków pełniących tak zwaną służbę domową . W ćwiczeniach wziął udział także bus Zespołu Szkół Technicznych, który rzekomo przewoził beczki z substancją chemiczna nieznanego pochodzenia. W wypadku  brały udział  również dwa samochody osobowe, z czego jeden z nich dachował.W ćwiczeniach wzięli udział Łączkowski Mateusz, Grochociński Maciej, Brzozowski Łukasz, Lamprycht Alicja, Konecki Łukasz, Szczerbiak Mateusz, Hinz Karina, Kwiręg Michał, Błaszczyk Bartosz, Sanigórski Maciej, Stegienta Piotr, Sawikowski Paweł, Świątek Eryk. Za przygotowanie poszkodowanych do pozoracji odpowiedzialny był kadet Olejniczk Krzysztof, natomiast opiekunami uczniów byli Alina Walasek, Andrzej Grudziński. Po zakończonych ćwiczeniach  Straż  zapewniła na rozgrzanie kawę, herbatę . Odbyła się także integracja strażaków wraz z poszkodowanymi przy ciepłym posiłku. Do domów wszyscy wrócili zmarznięci i zmęczeni ale na pewno wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Foto: Krzysztof Olejniczak