Kadeci klas pierwszych na obozie szkoleniowym

wtorek, 24 maja 2016
Beata Piechota
W dniach 16 - 20 maja kadeci klas pierwszych mundurowych pojechali na obóz szkoleniowy do Koronowa.

Kadeci pierwszego rocznika byli uczestnikami obozu w Koronowie. Po przyjeździe na miejsce uczestnicy musieli rozłożyć sobie namioty co sprawiło nie lada kłopot zwłaszcza że aura nie sprzyjała ponieważ padał deszcz. Po rozbiciu obozowiska ,podziale na plutony i drużyny i wyborze dowódców został przekazany regulamin obozu i zasady bezpieczeństwa. Pierwsze zajęcia odbyły się z wykorzystaniem replik broni, manualna obsługa broni ,rodzaje przyrządów celowniczych, różnice między strzelaniem sportowym a bojowym, postawy strzeleckie. Każdy dzień rozpoczynał się od zaprawy porannej, toalety i śniadania. Następnie każda z drużyn zaczynała zajęcia z topografii wojskowej, marsz w nieznanym terenie, obrona przed bronią masowego rażenia, nakładanie maski przeciwgazowych MP-4 i odzieży  ochronnej, rozpoznanie skażonego pola walki, nocne strzelanie, poruszanie się po polu walki, pokonywanie trudnego terenu, transport amunicji pod ostrzałem, ładowanie magazynka/taśmy, maskowanie osobiste, maskowanie stanowisk ogniowych - wykonywanie norm szkoleniowych, transport rannego różnymi metodami, transport rannego pod ostrzałem, z wykorzystaniem replik broni i innego sprzętu - zajęcia w terenie, wzywanie transportu medycznego przez radio, niewerbalne porozumienie się z pilotem helikoptera , zajęcia praktyczne z wykorzystaniem replik broni i innego sprzętu i wiele innych ciekawych  zadań. Jednak żeby poczuć ten dreszczyk emocji trzeba przez takie szkolenie przejść samemu. Ostatni dzień  zakończył się zwijaniem obozu, zdaniem sprzętu i na rozdaniu certyfikatów ukończenia szkolenia. Opiekę nad kadetami sprawowali Dorota Drzewiecka, Beata Piechota, Alina Walasek, Andrzej Rostkowski, Grzegorz Zawadzki.

Foto: Beata Piechota