Ułatwienia dostępu

Informatycy zakończyli maraton

środa, 17 grudnia 2014
Marcin Żyliński
Próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe i w zawodzie zakończyli uczniowie klas Technikum Informatycznego. Zmagania z zadaniami egzaminacyjnymi trwały prawie dwa tygodnie.

Wprowadzona w 2012 roku reforma szkolnictwa zawodowego spowodowała, że aby otrzymać tytuł technika informatyka trzeba zdać aż trzy egzaminy zwane zawodowymi. Tylko zdobyte trzy kwalifikacje, E.12, E.13 i E.14, gwarantują upragniony tytuł. Uczniowie technikum informatycznego zdają kolejne kwalifikacje w klasie drugiej, trzeciej i czwartej. Egzaminy wymagają solidnego przygotowania, dlatego nauczyciele przedmiotów zawodowych dwa razy w roku przeprowadzają egzaminy próbne. W sesji grudniowej przeprowadzono egzaminy z kwalifikacji E.12 i E.13 dla klas drugich i trzecich oraz dodatkowo egzamin dla tegorocznych maturzystów, którzy zdają go na starych zasadach. Każdy z egzaminów składał się z części pisemnej oraz praktycznej, polegającej na wykonaniu zadania na stanowisku komputerowym. Z uwagi na wymogi formalne, które pozwalają jednocześnie wykonywać zadanie praktyczne tylko sześciu uczniom, zmagania przyszłych techników tak bardzo były rozciągnięte w czasie.

Jak przyznała młodzież egzamin E.12 nie należał do trudnych i zadanie praktyczne wykonało większość przystępujących do niego uczniów. Kwalifikacja E.13 była jednak sporym zaskoczeniem i według uczniów okazała się trudna. Niewiele osób poradziło sobie w pełni z zadaniem praktycznym. Maturzyści natomiast zgodnie stwierdzili, że ich egzamin również nie był prosty, a zadanie miało problem, z którym nie można było łatwo sobie poradzić.

Teraz czas wytężonego sprawdzania prac przez nauczycieli. Rezultaty swojej pracy uczniowie poznają po świętach. Życzymy samych dobrych wyników.

Foto: Szymon Rybiński

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka