Ułatwienia dostępu

Informatycy w akademickich ławach

piątek, 28 listopada 2014
Marcin Żyliński
W konferencji IT Academic Day na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu wzięli udział uczniowie Technikum Informatycznego. Wyjazd na poznańską uczelnię odbył się 6 listopada dzięki współpracy technikum z Kołem Naukowym Informatyków UP objętym programem akademickim Microsoft Polska.

Udział w konferencji był dla młodych informatyków okazją do nabycia aktualnej wiedzy na temat nowoczesnych technologii informatycznych. Uczniowie wzięli udział w dwóch spotkaniach z przedstawicielami nauki i biznesu. Pierwsze spotkanie na temat uniwersalnych aplikacji Windows Store poprowadził Karol Żak, pracownik Microsoft Polska. Prelegent zaprezentował środowisko programowania, opowiedział o specyficznych cechach aplikacji dedykowanych dla systemu Windows 8.1, pokazał też jak tworzy się aplikacje dla różnych platform sprzętowych. Spotkanie było też okazją do otrzymania przez uczestników nagród za aktywność. Jeden z upominków trafił do ucznia klasy pierwszej. Po krótkiej przerwie kawowej uczniowie uczestniczyli w drugim spotkaniu, zatytułowanym Modern Web Design, na które zaprosił Andrzej Matłosz z firmy Rule Financial. Na spotkaniu poruszył tematykę projektowania stron internetowych, które poprzez swoją prostotę i estetykę nastawione są do przyciągnięcia jak największej ilości aktywnych użytkowników. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z wieloma przykładami dobrze skonstruowanych stron internetowych oraz rozwiązaniami gwarantującymi zwiększoną atrakcyjność dla użytkownika.

Po nauce był też czas na kulturę. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film „Bogowie” w kinie Cinema City w Centrum Handlowym Plaza. Film opowiada prawdziwą historię prof. Religi - wizjonera, buntownika i lekarza, który przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. Główną rolę w filmie wykreował Tomasz Kot, a według uczestników zrobił to w sposób absolutnie doskonały. Po filmie znalazł się jeszcze czas na wspólny posiłek i drobne zakupy.

Organizatorami wyjazdu do Poznania byli nauczyciele przedmiotów informatycznych, Marcin Żyliński, Zbigniew Pawłowski i Szymon Rybiński. Udział w konferencji był możliwy dzięki staraniom Ilony Kropidłowskiej - nauczycielki języka angielskiego.

Foto: Szymon Rybiński

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka